معرفی افزونه های برتر SEO برای مرورگر Google Chrome

معرفی افزونه های برتر SEO برای مرورگر Google Chrome

Google Chrome توانسته به یکی از پرمخاطب‌ترین مرورگرهای وب تبدیل شود و امروزه حتی اکثر کاربران سیستم‌عامل‌های مک یا گنو/لینوکس نیز از کروم به عنوان مرورگر پیش‌فرض خود استفاده می‌کنند و دلیل این علاقمندی را شاید بتوان در تعداد زیاد پلاگین‌های اکثرا رایگان برای این مرورگر محبوب دانست. در این مقاله به معرفی چند افزونه برتر گوگل کروم که فعالان در حوزه بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO) می‌توانند استفاده می‌کنند، خواهیم پرداخت.

Google Analytics URL Builder

افرادی که در زمینه سئو فعالیت می‌کنند، روازنه بخش زیادی از زمان خود را به بررسی وب‌سایت‌ها از جهات گوناگون مثل تعداد بازدیدکنندگان، تعداد صفحات بازدید‌شده، مدت زمان حضور کاربران در سایت و ... اختصاص می‌دهند و پلاگین‌هایی مثل Google Analytics URL Builder می‌توانند به کاربر کمک نمایند تا بسیاری از موارد گفته‌ شده را در مدت زمانی کوتاه‌تر به‌ سادگی به‌ دست آورند. اگرچه استفاده از گزینه‌های اصلی مثل سرویس Google Analytics مزایایی بیشتر و البته کامل‌تری دارند، اما استفاده از پلاگین‌هایی از این دست، نقش بزرگی در افزایش بازدهی زمان وب‌مسترها به‌ همراه خواهند داشت.

جهت اینکه بتوانید همواره به بازدهی بیشتر وب مستر ها و کمپین‌ تبلیغات اینترنتی خود بهبود ببخشید باید بتوانید آنها را ردیابی و آنالیز کنید. یکی از روش‌هایی که برای این‌ کار وجود دارد استفاده از کد‌های UTM (Urchin tracking module) است که به شما اجازه سفارشی کردن آدرس لینک را می‌دهد تا بتوانید منبع ترافیک ورودی خود را تشخیص دهید. درواقع به URL اصلی شما رشته‌های را اضافه می‌کند تا امکان ردگیری هر صفحه به راحتی امکان پذیر باشد. این افزونه به سفارشی سازی لینک های ورودی جهت کمپین های تبلیغاتی به شما کمکم میکند.

Link Miner

این پلاگین به‌ سادگی تمام لینک‌های موجود در یک صفحه را شناسایی کرده و تعداد آن‌ها را اعلام می‌نماید. این تعداد حاصل‌جمع دو عدد نشان دهنده لینک‌های سالم و در صورت وجود لینک‌های به‌ اصطلاح Broken (خراب) می‌باشد. همچنین، تمام لینک‌های موجود در آن صفحه، اعم از سالم و خراب، نیز به صورت هایلایت با رنگ‌های مختلف نشان داده می‌شوند.

Scraper

این پلاگین به کاربر این امکان را می‌دهد تا با انتخاب بخشی از یک صفحه وب، لیستی شامل مواردی که دارای محتوای یکسان و مشابه هستند برای شما نشان داده شود. استفاده از این پلاگین در زمینه فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی می‌تواند افزایش کارایی و صرفه‌جویی در زمان را برای کاربر به همراه داشته باشد.

Ninja Outreach Lite

لینک‌ بیلدینگ همیشه یکی از موارد پراهمیت در الگوریتم‌های گوگل بوده است؛ وجود پیوندهای ارتباطی بین وب‌سایت‌ها نه‌ تنها به جذب بیشتر مخاطب کمک می‌کند بلکه در صورت رعایت نکات مربوطه، با افزایش میزان فاکتور اعتماد می‌تواند تاثیر مستقیم در بهبود رتبه‌ سایت در نتایج گوگل داشته باشد. با استفاده از این پلاگین، هنگام مشاهده یک وب‌سایت صفحات دارای اهمیت بیشتر و همچنین صفحاتی که امکان درج کامنت و ... در آن‌ها وجود دارد برای کاربر به صورت مجزا مشخص می‌شوند.

Majestic Backlink Analyzer

فعالیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیازمند ابزارهای خود می‌باشد؛ استفاده از گزینه‌های مناسب برای بررسی جریان رفتاری کاربر و همچنین بررسی ارجاعات به منابع موجود در مطالب و محتوا، نقشی کلیدی در موفقیت تکنیک‌های بازارایابی دیجیتال و بازارایابی محتوا دارد. پلاگین Majestic به‌ دلیل بهره‌مندی از الگوریتم‌های نرم‌افزاری مخصوص به خود، سرعت بسیاری بالایی در ارائه نتایج داشته و به کاربر این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به باز کردن تب‌های متعدد در مرورگر خود، نتایج را در یک صفحه مشاهده نماید.

SEO Quake

این پلاگین را می‌توان رقیب سرسخت Mozbar قلمداد کرد و تنها برتری آن شاید ارائه اطلاعاتی بیشتر به کاربر، به‌ نسبت رقیب خود باشد. با نصب SEO Quake، موارد مربوط به دامنه و همچنین رنک‌های گوگل و الکسا و بسیاری موارد دیگر در اختیار کاربر قرار میگیرد.

Mozbar

آخرین پلاگین این لیست محصول مجموعه محبوب فعال در زمینه بهینه‌سازی در موتورهای جستجو، Moz می‌باشد. یکی از نکات مثبت این پلاگین، نمایش اطلاعات وب‌سایت‌ها به‌ صورت Popup بدون نیاز به کلیک کردن کاربر بر روی دکمه خاصی برای مشاهده آن‌ها می‌باشد. ارائه موارد کاربردی و دقیق از جمله عللی است که استفاده از این پلاگین را در بین کاربران بسیار محبوب نموده است.  

مطالب مشابه